Klub czecho.pl

Jak zapakować wino i słodycze?

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

21 sierpnia 2020, 8:07

Każdy lubi otrzymywać pięknie zapakowane podarunki. Niezależnie od tego czy wręczamy drogie prezenty, czy drobne upominki powinniśmy zadbać o oryginalne opakowanie. Torebki prezentowe i papier ozdobny to oczywiście najpopularniejsze rozwiązania, ale zarazem najmniej interesujące. Należy poszukać nieco bardziej oryginalnych rozwiązań, by zaskoczyć czymś swoich bliskich. Nawet tak konwencjonalne podarunki jak wino i słodycze, możesz zamienić w prawdziwą niespodziankę dzięki zastosowaniu interesującego opakowania. Sprawdź jak to zrobić.
Jak zapakować wino i słodycze?

[h]1. Słoiki i szklane pojemniczki[/h]

Często szykujemy dla swoich bliskich słodkie upominki: pierniczki na święta, słodycze na imieniny, czekoladki na rocznicę. Takie słodkości będą się idealnie prezentować w szklanych słoiczkach. Wystarczy, że kupisz przezroczysty pojemnik i wypełnisz go słodką zawartością. Powinieneś jednak jeszcze jakoś przyozdobić słoik. W tym celu na otwarty pojemnik nałóż ozdobną serwetkę np. z świątecznymi nadrukami, zamknij go za pomocą nakrętki, a potem owiń ją ozdobna wstążką. Do wstążki możesz przyczepić etykietkę wykonaną z kolorowego papieru lub z drewna. Napisz na niej dedykację lub krótkie życzenia. W okresie bożonarodzeniowym do słoiczka możesz dołączyć także świerkową gałązkę, szyszkę lub suszone plastry pomarańczy. Takie ozdoby będą nie tylko dobrze wyglądać, lecz także idealnie wkomponują się w świąteczną atmosferę.

[h]2. Woreczki i torebk[/h]i

Słodycze będą idealnie się prezentować w materiałowych woreczkach. Wystarczy wsypać słodkości do środka i przewiązać woreczek wstążką lub sznurkiem. Oczywiście w tym przypadku także warto dołączyć etykietę z dedykacją i ozdoby w postaci guzików, gałązek, laski cynamonu czy listków. Do pakowania ciastek i cukierków możesz wykorzystać również papierowe torebki. Wystarczy, że obetniesz uszy, włożysz do środka słodycze i zagniesz torebkę kilka centymetrów poniżej górnej krawędzi. Teraz wystarczy tylko wyciąć dziurkaczem otwór w zagięciu i przewiązać je sznurkiem lub tasiemką. Na torebkę naklej ozdoby wykonane z koronkowego materiału lub z papieru: kółka, płatki śniegu czy gwiazdki. Ogranicza cię wyłącznie własna wyobraźnia.

[h]3. Pudełka[/h]

Do pakowania słodyczy i wina można użyć także zwykłego pudełka, ale powinniśmy nieco je zmodyfikować. Wytnij w górnym wieku opakowania dowolny kształt np. bombkę, choinkę lub płatek śniegu, a od spodu przyklej w miejscu wycięcia celofan. W ten sposób stworzysz ozdobne okienko. W przypadku pakowania butelki z winem, warto dodatkowo wymościć karton materiałem lub skrawkami papieru.

Jak zapakować wino i słodycze?

[h]4. Opakowania materiałowe[/h]

Butelki świetnie prezentują się także w różnego rodzaju opakowaniach materiałowych. Wybierz ściereczkę z ciekawymi wzorami i rozłóż ją na blacie. Ustaw butelkę z winem pośrodku i wszystkie rogi materiału unieś w górę, a na koniec przewiąż je wstążką.

[h]5. Tuby kartonowe[/h]

W przypadku pakowania słodyczy i wina tuby kartonowe to idealna alternatywa dla tradycyjnych pudełek. Możesz nabyć je w korzystnej cenie na stronie Kartony24.eu. Łatwo umieścisz w nich zawartość, a za pomocą kolorowego papieru, wstążek i naklejek spersonalizujesz opakowanie. Co więcej, tak przygotowany prezent możesz wysłać do swoich bliskich za pośrednictwem firmy kurierskiej. Tuby idealnie chronią zawartość przed uszkodzeniem. Jeżeli często wysyłasz prezenty, sprawdź jak powinieneś je zabezpieczyć. Informacje na ten temat znajdziesz w artykule: Akcesoria przydatne do pakowania przesyłek.

Estetyczne i niekonwencjonalne opakowanie prezentu wywoła wyraz zadowolenia na twarzy osoby, którą nim obdarujemy. Warto więc poświęcić odrobinę czasu, by odpowiednio przygotować podarunek. To wcale nie jest trudne, a przynosi zdumiewające efekty.

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 650

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266