Klub czecho.pl

Akcja "Prędkość": Pijany kierowca zatrzymany w Ligocie

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

17 sierpnia 2020, aktualizacja: 18 sierpnia 2020, 14:35

W miniony piątek, 14 sierpnia na terenie powiatu bielskiego - również na terenie gminy Czechowice-Dziedzice - policjanci z bielskiej komendy przeprowadzili akcję "Prędkość". W trakcie prowadzonych działań stróże prawa ujawnili w regionie 126 wykroczeń, zatrzymali również nietrzeźwego kierującego, mieszkańca Ligoty.
Pijany mieszkaniec Ligoty zatrzymany podczas akcji "Prędkość"
Pijany mieszkaniec Ligoty zatrzymany podczas akcji "Prędkość" · fot. KMP Bielsko-Biała


Celem policyjnych działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem. Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkami i na których dochodzi do kolizji. Miejsca wytypowane są równie na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa gdzie jedną z możliwości jest oznaczenie miejsc, w których często kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.

W trakcie działań, łącznie policjanci z bielskiej drogówki ujawnili w powiecie bielskim w sumie 126 wykroczeń, z czego 85 to przekroczenia prędkości. Dla 96 sprawców wykroczeń w ruchu drogowym nieprzestrzeganie obowiązujących regulacji zakończyło się mandatem karnym, a dla trzech osób naruszenie przepisów znajdzie swój finał w sądzie.

Stróże prawa ujawnili również 2 kierujących, którzy kierowali pojazdami bez wymaganych uprawnień. W ręce czujnych bielskich policjantów z drogówki wpadł też kierujący seatem, który zdecydował się zasiąść za kółkiem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany został rano w Ligocie, a przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało, że miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany został również nietrzeźwy rowerzysta, który również odpowie za swój występek. Przypominamy, że kierowanie rowerem po użyciu alkoholu jest zabronione, a kierujący w stanie nietrzeźwości może zapłacić nawet 5 tys. zł grzywny.

mp / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 650

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266