Klub czecho.pl

Kredyty gotówkowe. Jak to działa?

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

24 lipca 2020, 10:47

W obliczu nagłej finansowej potrzeby istotne jest przede wszystkim to, jak szybko możemy zyskać wsparcie. Możliwości nie brakuje, a jedną z najpopularniejszych jest kredyt gotówkowy. Przed złożeniem wniosku zorientujmy się, jak działa takie rozwiązanie. Co warto wiedzieć o szybkim kredycie i kiedy po niego sięgnąć? Podpowiadamy.
Kredyty gotówkowe. Jak to działa?

[h]Czym jest kredyt gotówkowy?[/h]

Kredyt gotówkowy to jedna z podstawowych form finansowania stosowana przez banki. Pozwala uzyskać dodatkowe środki pieniężne, a przy tym nie wymaga wielu formalności i jest stosunkowo szybka. W ten sposób możemy sfinansować wiele różnych wydatków bez potrzeby podawania konkretnego celu. Kwotę możemy dowolnie dobrać według potrzeb, a proste i jasne zasady spłaty czynią produkt niezwykle praktycznym i elastycznym.

[h]Kredyt gotówkowy - co zrobić, by go dostać?[/h]

Jak wygląda proces uzyskiwania kredytu gotówkowego? Oczywiście wszystko będzie zależało od możliwości oferowanych przez dany bank. W przypadku Santander Consumer Banku - banku od kredytów wniosek kredytowy możemy złożyć, wypełniając internetowy formularz lub odwiedzając oddział. To oznacza, że wszystkich formalności możemy dopełnić z domowego fotela - bez potrzeby wychodzenia z domu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji bank przedstawi nam propozycję finansowania - sami będziemy mogli wybrać ofertę, która będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Jakie dokumenty będą konieczne do uzyskania kredytu?

  • Dowód osobisty,
  • Zaświadczenie o dochodach (umowa o pracę, renta, emerytura, własna działalność itp.).


[h]Jaką sumę można pożyczyć?[/h]

Minimum formalności to jedno, ale ile możemy pożyczyć i jak długo będziemy czekać na przelew z banku? To bardzo istotne pytania, od których zależeć będzie realizacja określonych planów. Spóźniony przelew lub niewystarczająca kwota pożyczki będą jedynie zbędnym obciążeniem na kolejne miesiące. Warto więc zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje konkretny pożyczkodawca.

W przypadku Santander Consumer Banku suma kredytu gotówkowego może osiągnąć nawet 50 000 zł. Co wpływa na decyzję o przyznaniu finansowania? Jego wysokość będzie zależna od dochodów, formy zatrudniania, historii kredytowej oraz wysokości innych zobowiązań. Wydanie ostatecznej decyzji przez bank będzie poprzedzone sprawdzeniem profilu kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej, a także w bazach banku. Kiedy pieniądze trafią do nas? W przypadku przelewu na rachunek osobisty - środki najczęściej otrzymamy w następnym dniu roboczym po zawarciu umowy.

[h]Spłata kredytu - co należy wiedzieć?[/h]

Wiemy już, jak przebiega proces uzyskiwania kredytu gotówkowego. A co ze spłatą? Z nią będzie wiązać się oczywiście wysokość kredytu - tę kwestię warto dokładnie przemyśleć jeszcze przed złożeniem wniosku. Zadbajmy przede wszystkim o to, by zwrot pieniędzy nie stanowił zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu. Kredyt gotówkowy ma pomóc w realizowaniu planów, dlatego wysokość rat dopasujmy do swojej wygody i potrzeb. Dodatkowym udogodnieniem może być także możliwość wyboru dnia miesiąca, w którym chcemy dokonać spłaty. Jeśli regularnie planujemy wszystkie wydatki z wyprzedzeniem, takie zobowiązanie kredytowe nie powinno stanowić problemu dla domowych finansów.

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 651

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266