Klub czecho.pl

Powiat chce połączyć dwie szkoły. Nauczyciele nie wyrazili zgody

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

9 stycznia 2020, aktualizacja: 12 stycznia 2020, 10:02

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych oraz Zespół Szkół "Silesia" zostaną połączone? Taką wizję na edukację zawodową w Czechowicach-Dziedzicach ma zarząd powiatu bielskiego. Nauczyciele obu placówek dyskutowali już na ten temat i nie doszli do porozumienia.
starosta
Konferencja prasowa Starosty Bielskiego - 9.01.2020 · fot. czecho.pl


- Po analizie naboru do szkół, wyszliśmy z propozycją połączenia obu jednostek - mówi Dorota Nikiel, członek zarządu powiatu bielskiego.

W grudniu doszło do spotkania przedstawicieli zarządu powiatu z nauczycielami obu placówek. Pedagogom przedstawiono do rozważenia trzy warianty: pozostanie w układzie dwóch odrębnych szkół z zastrzeżeniem, że nie będzie gwarancji zatrudnienia dla wszystkich nauczycieli. Drugi wariant polega na włączeniu ZS "Silesia" do ZSTiL. Najbardziej optymalną dla członków zarządu powiatu koncepcją jest idea połączenia dwóch szkół i utworzenie całkowicie nowej placówki - Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego.

- Postawiliśmy grona pedagogiczne na miesiąc i chcieliśmy poznać ich stanowiska. Do drugiego spotkania doszło w środę 8 stycznia. Niestety kadry nie dogadały się. Nauczyciele ZS "Silesia" chcieliby połączyć się z ZSTiL, ale tylko przy zmianie nazwy szkoły. Inaczej wygląda stanowisko nauczycieli ZSTiL, którzy chętnie przyjmą grono pedagogiczne "Silesii", ale nie wyrażają zgody na zmianę nazwy szkoły, argumentując to historią, tradycjami i projektami, które są realizowane w placówce. Nie są to dla nas całkowicie zasadne argumenty, ale ponieważ nie wypracowali jednego stanowiska, podjęliśmy decyzje, że na kolejny rok szkolny zostawiamy układ taki, jaki jest obecnie, czyli dwie odrębne jednostki pracujące pod tym samum adresem - poinformowała Dorota Nikiel.

ZSTiL
Powiat chce połączyć dwie szkoły. Zgody nie wyrazili nauczyciele · fot. nan


Starosta Bielski Andrzej Płonka zaznaczył, że dla obu szkół liczby są bezlitosne. 20 lat temu Zespół Szkół Technicznych i Licealnych miał prawie 2000 uczniów. Dziś do szkoły uczęszcza ponad 700 osób. W przypadku Zespołu Szkół "Silesia" zainteresowanie nauką w placówce jest jeszcze mniejsze. Do szkoły uczęszczało kiedyś 700 uczniów. Dziś placówka kształci 180 osób.

- Nie damy temu tematowi odpocząć. Wrócimy do niego przy okazji kolejnego naboru do szkół - dodał Andrzej Płonka. Starosta zaznaczył, że jeśli nabór do szkół będzie na podobnym lub niższym poziomie, powiat bielski będzie chciał połączyć szkoły.


ab / czecho.pl

Powrót

Nowi klubowicze

ann55

Bielsko-Biała
w klubie od: 2020.01.29

djgadgetltd

Opole
w klubie od: 2020.01.21

RekruterPlay

warszawa
w klubie od: 2020.01.20

AMC

Ligota
w klubie od: 2020.01.13

wassimalik

liaquat pur
w klubie od: 2020.01.11

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2607

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 604

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266