Klub czecho.pl

[ZDJĘCIA] Modernizacja obiektu MOSiR przy ulicy Legionów

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

2 grudnia 2019, aktualizacja: 4 grudnia 2019, 14:30

Wraz z końcem ubiegłego miesiąca - zgodnie z planem i w terminie - zakończyła się modernizacja budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.
Modernizacja obiektu MOSiR przy ulicy Legionów - 11.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.plKompleksowa termomodernizacja obiektu przy ulicy Legionów przeprowadzona została przy znacznym udziale środków zewnętrznych. Inwestycja w docieplenie i modernizację kotłowni MOSiR przyniesie znaczne oszczędności w bieżących kosztach utrzymania budynku.

Prace termomodernizacyjne prowadzone były w ramach zadania pn. "Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Czechowicach-Dziedzicach z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii - etap I cz. 3 Termomodernizacja budynku MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach". Dotyczyły dwukondygnacyjnego budynku przy miejskim stadionie, o długości prawie 104 i szerokości 19 metrów i kubaturze 5430 metrów sześciennych. Rozpoczęto je na początku lutego br., a zakończono 31 października.

W ramach inwestycji przeprowadzono roboty wyburzeniowe i rozbiórkowe, przebudowano ściany wewnętrzne działowe przyziemia i dwie klatki schodowe oraz zamontowano windę. Inwestycja obejmowała także, między innymi, wymianę i montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej oraz instalację żaluzji fasadowych. Wykonano ocieplenie ścian zewnętrznych budynku z wykorzystaniem płyt z wełny mineralnej oraz ocieplenie ścian pod trybunami wewnątrz budynku i stropu nad drugą kondygnacją pianką poliuretanową. Ocieplona została też część stropu trybun płytami izolacyjnymi z betonu komórkowego. Obiekt zyskał również nową elewację. Przeprowadzono ponadto demontaż istniejących i wykonanie nowych obróbek blacharskich na elewacji, wymianę stopnic schodów zewnętrznych oraz montaż kolektorów słonecznych, będących ekologicznym, odnawialnym źródłem energii.

Wykonane zostały też nowe instalacje - wodno-kanalizacyjna i elektryczna. Przebudowano instalację gazową, w ramach której zamontowano nowy kondensacyjny gazowy kocioł centralnego ogrzewania o mocy 65 kilowatów oraz nowe grzejniki.

Zakończona niedawno inwestycja znacznie poprawiła funkcjonalność i estetykę obiektu, ale - co najważniejsze - już od rozpoczynającego się właśnie sezonu grzewczego, w wydatny sposób obniży koszty utrzymania budynku, związane z ogrzewaniem i zaopatrzeniem w ciepłą wodę użytkową.

Termomodernizację budynku MOSiR przeprowadziła czechowicka firma AKCES. Wartość robót budowlanych w ramach inwestycji wyniosła nieco ponad 3,5 mln złotych. Na przeprowadzenie zadania Gmina Czechowice-Dziedzice pozyskała dofinansowanie w kwocie przeszło 1,5 mln złotych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Przeszło 40 procent kosztów inwestycji udało się zatem sfinansować spoza budżetu gminy.

aka / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

Powrót

Nowi klubowicze

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

lotsendom

Katowice
w klubie od: 2020.09.04

Asiamloda90

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.01

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 650

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266